Czy otworzenie swojej restauracji jest opłacalne?

Bardzo często ludzie, którzy chcieliby otworzyć własną firmę, poważnie biorą pod uwagę założenie lokalu gastronomicznego. Cóż, to ma oczywiście sens – przecież każdy człowiek musi jeść. A na dodatek marże na jedzeniu należą do najwyższych. Jednakże musimy zwrócić uwagę, że chociaż każdy musi jeść, to w większości robi to w zaciszu domowym. A oprócz tego niechętnie wydaje pieniądze na jedzenie na mieście. Trzeba także nadmienić, że koszty otworzenia lokalu, prowadzenia, nie należą do zbyt niskich.
Cóż, fakty są takie, że to wszystko prawda, lecz wyłącznie częściowa. Przecież kulinaria to branża, która całkiem szybko się rozwija u nas. Generalnie można powiedzieć, że zwiększa się rynek, jest o wiele więcej ludzi w knajpach. Fakty są takie, iż choć w dalszym ciągu gotowanie w domu rządzi, to jednak biznes restauracyjny jest coraz bardziej intratny. To bardzo dobrze widać nawet w tych mniejszych miastach. Choć w dalszym ciągu kulinaria to ze wszech miar ciężka branża. A więc należy bardzo uważać, aby później najzwyczajniej w świecie nie musieć ogłosić bankructwa. Nie powinno być tajemnicą, że choć funkcjonuje masa dochodowych restauracji, to są także takie, które zamykają swoją działalność.
Nasze inne teksty:
Szkoła Gdańsk